تاریخ انتشار : 22/11/1395 - 16:06

کد خبر : 25739

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میاندورود:

انقلاب اسلامی زمینه‌ و بسترساز حکومت جهانی خواهد بود/ رسم شهادت برافتادنی نیست

انقلاب اسلامی زمینه‌ و بسترساز حکومت جهانی خواهد بود/ رسم شهادت برافتادنی نیست
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پایان تاریخ از آن کسی است که همه در انتظار آن هستیم و انقلاب اسلامی زمینه‌ و بسترساز حکومت جهانی خواهد بود.

به گزارش میانخبر، دکتر سید محمدرضا موالی‌زاده در جمع راهپیمایان 22 بهمن میاندورود در مسجد جامع شهر سورک با اعلام اینکه اردوگاه غرب معتقد بود که پایان تاریخ از آن تفکر سرمایه‌داری غرب است اما بعد از مدت‌ها وقتی تحولات گوناگون را در گوشه و کنار جهان دید به این نتیجه رسید که این نظریه اشتباه است، اظهار کرد: بلوک شرق نیز مطمئن بود که پایان تاریخ از آن سوسیالیسم است و همه چیز بر مبنای جبر تاریخی صورت می‌گیرد، اما حکومت سوسیالیسم از هم پاشیده شد و بلوک شرق هم به این نتیجه رسید که پایان تاریخ از آن سوسیالیسم نیست.

وی با تاکید بر اینکه پایان تاریخ از آن مهدویت است، افزود: پایان تاریخ از آن کسی است که همه در انتظار آن هستیم و انقلاب اسلامی زمینه‌ و بسترساز حکومت جهانی خواهد بود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: روزی فرا خواهد رسید که انقلاب ثمره نهایی خود را که برقراری همان حکومت است را خواهد داد.

این مسئول تصریح کرد: امروزه انقلاب اسلامی به رهبری رهبر حکیم، سیاست‌مدار، آگاه و کسی که در کوران مبارزات، جوهره ناب خود را به نمایش گذاشت، از همه مراحل عبور کرده است.

موالی‌زاده با اشاره به تاثیرگذاری ایران در منطقه، گفت: ایران امروز به نقطه‌ای رسیده است که در همه تحولاتی که در منطقه اتفاق می‌افتد باید با ایران اسلامی وارد گفت‌وگو و مشورت شوند.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب برخی ایران را صرفاً به‌عنوان کشوری ژاندارم منطقه و کشوری که فقط مقداری نفت دارد و صادر کننده فرش، خوشکبار و دیگر اقلام است می‌شناختند، یادآور شد: امروز ایران را به‌عنوان کشوری که از انسجام برخودار است و مردمی دارد که در مقابل زور سر تسلیم فرو نمی‌آورد و استبداد و استعمار را نمی‌پذیرد و با آن سر سازش ندارد، می‌شناسند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در دوران انقلاب همه چیز در اختیار رژیم شاه بود اما قلب‌های مردم با امام راحل(ره) بود که باعث شد با یک ندای امام آن تحول بزرگ انقلابی رخ دهد.

موالی‌زاده در ادامه گفت: قدرت‌های بزرگ از شاه حمایت می‌کرند و به خود می‌بالیدند که در آستانه ورود به دروازه تمدن بزرگ هستند اما دیری نگذشت که اراده خداوند باعث شد تا این ستون‌ها فرو ریزد و توده‌های میلیونی مردم را به حرکت درآورد و مردم با روحیه شهادت‌طلبی و دست خالی وارد میدان و پیروز شدند، این سرمایه اجتماعی و معنوی بالایی بود که به برکت آن انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس هم همین اتفاق افتاد زیرا قدرت‌های بزرگ از صدام حمایت می‌کردند و تجهیزات نظامی در اختیارشان بود و فکر می‌کردند به اهداف خود می‌رسند، اما حضور مردم در هشت سال دفاع مقدس باعث شد که پیروز از این جنگ بیرون آییم.

سخنران راهپیمایی 22 بهمن میاندورود با بیان اینکه اگر روزی بحث شهدا در خوزستان، کردستان، جنوب و غرب بود امروز بحث دفاع از حرم مطرح است، افزود: امروزه بحث شهادت در دفاع از حرم است یعنی رسم شهادت بر افتادنی نیست، این همان سرمایه اجتماعی بزرگ است که پرچمش در دست امام راحل بود و امروز در دست مقام معظم رهبری است.

موالی‌زاده ادامه داد: داشتن روحیه شهامت، شهادت، رشادت و حرکت در مسیر الهی یعنی انسجام، همگرایی، وحدت و همدلی و دست در دست یکدیگر گذاشتن در جهت حل مشکلات و ایجاد رفاه و بالندگی مردم که نمونه ممتاز آن را در این منطقه شاهد هستیم.