تاریخ انتشار : 19/01/1396 - 12:55

کد خبر : 26859

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

ورود بيش از 22 هزار اصله نهال شناسنامه‌دار براي احداث باغ در 44 هكتار از اراضي شيبدار

ورود بيش از 22 هزار اصله نهال شناسنامه‌دار براي احداث باغ در 44 هكتار از اراضي شيبدار
مدير جهاد كشاورزي میاندورود از ورود بيش از 22 هزار اصله نهال شناسنامه دار براي احداث باغ در44 هكتار از اراضي شيبدار اين شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید شبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار كرد: با توجه به پيگيري‌ها و هماهنگي‌هاي صورت گرفته از سوي مديريت جهاد كشاورزي شهرستان میاندورود، بيش از22 هزار اصله نهال معتبر و شناسنامه‌دار از مراكز توليد مجاز زيرنظر سازمان جهاد كشاورزي مازندران به اين شهرستان وارد شده است.

وی بیان کرد: اين تعداد نهال براي احداث باغ در بيش از 44 هكتار از اراضي مستعد شيبدار اين منطقه درنظر گرفته شده است.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان میاندورود از مزایای احداث باغ در اراضی شیبدار را پیشگیری از رانش زمین و سیلاب در اراضی، نفوذپذیری آب‌های روان و نزولات آسمانی به عمق خاک و افزایش سطح آب سفره‌های زیر زمینی، افزایش درآمد و تولید در واحد سطح و در نتیجه افزایش درآمد اقتصاد خانوار روستایی و علاقه‌مندی روستاییان در ماندن در روستا و پیشگیری از مهاجرت آنها به شهرها و روآوردنشان به شغل‌های کاذب بیان کرد.

موسوی در ادامه افزود: طی بازدیدهای میدانی انجام شده توسط مهندس عنایتی مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی به همراه مدیر و کارشناسان تولیدات گیاهی جهادکشاورزی میاندورود از اراضی کلزاکاری شده این شهرستان، وضع زراعت کلزا را با توجه به بارندگی مناسب باران و بازدیدهای کارشناسان کشاورزی از مزارع، مناسب ارزیابی کرده اند.

وی تصریح کرد:با توجه به بازدیدهای انجام شده پیش بینی شد که 3 تن کلزا در هر هکتار در سال زراعی جدید برداشت شود.

موسوی سطح سبز کلزا در این شهرستان یک هزار و 944 هکتار بیان کرد و گفت: سطح زیرکشت کلزا نسبت به سال گذشته رشد داشته است و نقش بسزایی را در خودکفایی روغن و کاهش واردات این محصول داشته است.