تاریخ انتشار : 20/02/1396 - 15:43

کد خبر : 27314

اصلاح‌طلبان به‌دنبال لیست جدید شورای‌شهر

از دیشب که لیست نهایی اصلاح طلبان برای انتخابات شورا اعلام شد، به جان هم افتاده‌اند و می خواهند لیست بسته شده توسط مرعشی و دوستان را تحریم و لیست جدید بدهند.

به گزارش میانخبر، بسیاری از شخصیت‌های اصلاح‌طلب، عزم خود را جزم کرده‌اند که با هر ترفندی شده انتخابات شورا را از دست ندهندو از آنجا که پیروزی در شهرهایی مانند تهران بدون حضور در لیست عملا غیرممکن است، رقابت سختی میان آنها برای حضور در لیست کاندیداهای اصلاح‌طلبان دیده می‌شود.

ساعت‌های پایانی 19 اردیبهشت لیست نهایی اصلاح‌طلبان برای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران اعلام شد.

در این فهرست محمد جواد حق‌شناس،‌محمد سالاری، معروف صمدی، سید محمد میرلوحی، افشین حبیب‌زاده، زهرا نژادبهرام، علی اعطا، محسن هاشمی،‌محمد علیخانی،‌صدراعظم نوری، آرش میلانی، ابراهیم امینی، الهام فخاری، خلیل‌ابادی، شهربانو امانی، احمد مسجدجامعی، بهاره آروین، ناهید خداکرمی، مجید فراهانی، حسن رسولی و حجت نظری قرار دارد.

بعد از انتشار این لیست بسیاری از اصلاح‌طلبان برآشفته و می خواهند لیست مرعشی و دوستان را تحریم کنند.

در لیست فعلی از اعضای اصلاح‌طلب چهارمین دوره شورای شهر فقط دو نفر قرار دارند .

البته برخی اصلاح طلبان معتقد هستند لیست فعلی بر اساس حرف شنوی از بالادستی ها بسته شده و هر کس که ذره ای از خط خارج شده را در لیست قرار نداده اند.

براساس این گزارش، برای جمع‌بندی و نهایی شدن لیست فعلی اصلاح‌طلبان از قبل شاخص‌هایی در نظر گرفته شده بود که به گفته برخی از اعضا این شاخص‌ها الکی بوده و فقط می‌گویند شاخص.

یکی از اصلاح طلبان گفت: اگر قرار بود بر اساس شاخص لیست بسته شود افرادی که در حال حاضر در لیست هستند شاخص های لازم را ندارند.

برخی اصلاح‌طلبان می‌گویند بعد از اعلام لیست به اسامی که در لیست گنجانده شده اعتراض کردیم و پاسخ دریافتی این بود که جلسه رای‌گیری گذاشته‌ایم و بعد لیست بسته شده این در حالی است که در حال مهندسی کردن انتخابات هستند.

یکی از اصلاح‌طلبان گفت: کسانی که این لیست را بسته‌اند به دنبال این هستند که یک پیام صوتی از خاتمی بگیرند تا مردم به این لیست رای دهند. ولی تاکنون خاتمی این لیست را ندیده و نظری هم نداده است و فایلی را که پخش کرده‌اند کاملا دروغ است.

وی ادامه داد: همچنین اسم محسن هاشمی در این لیست دیده می‌شود ولی منابع خبری موثق می‌گوید که محسن هاشمی این میثاق‌نامه را امضا نکرده است.

طی تماس تلفنی خبرنگار فارس با اعضای اصلاح طلب چهارمین دوره شورای شهر بسیاری از آنها تلفن را پاسخ نداند و آنهایی که پاسخ دادند معترض لیست بوده و به طور جد اعلام کردند که حتما تصمیم‌گیری جدیدی خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، شنیده ها حاکی از این است که اصلاح‌طلبان تصمیم گرفته‌اند یک لیست جدید ببندند و لیست فعلی را که آقای مرعشی و دوستانش بسته‌اند را تحریم کنند.


منبع : دانا