تاریخ انتشار : 08/01/1398 - 15:15

کد خبر : 29827

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود:

سیل 470 میلیارد به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد

سیل 470 میلیارد به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد
رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: این سیل 47 میلیارد تومان به بخش‌های مختلف کشاورزی میاندورود آسیب وارد کرده است.

به گزارش میانخبر، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: سیل اخیر به بخش‌های مختلف کشاورزی میاندورود اعم از زراعت، نباتات علوفه‌ای، سبزی و سیفی‌جات، اراضی شالیزاری، آبیاری قطره‌ای، کانال‌های آبیاری، جاده بین مزارع، باغات سیاه ریشه، زنبور عسل، تاسیسات دامداری، مرغداری و... خسارت وارد کرده است.

وی بیان کرد: در این سیل تعداد سه هزار کندو زنبور عسل آسیب دیدند همچنین 16 هزار قطعه مرغ از بین رفت و سه واحد مرغ‌داری خسارت دید.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود، خاطرنشان کرد: این سیل 47 میلیارد تومان به بخش‌های مختلف کشاورزی میاندورود آسیب وارد کرده است.

موسوی تصریح کرد: در بعضی مناطق آب همچنان در داخل زمین‌های کشاورزی و باغات وجود دارد که این موضوع آسیب وارده را بیشتر می‌کند.

وی افزود: کارشناسان جهاد کشاورزی در حال ارزیابی و مستندسازی و تهیه لیست خسارت هستند تا بتوانیم خدمات لازم را به کشاورزان ارائه کنیم.

موسوی در پایان گفت: کشاورزانی که در اثر سیل اخیر خسارت دیدند با مراجعه به مراکز خدمات کشاورزی یا دهیاری‌های روستا نسبت به این موضوع اطلاع‌رسانی کنند تا کارشناسان بتوانند از زمین‌های آنها بازدید و مستندسازی کنند.