تاریخ انتشار : 12/06/1398 - 16:49

کد خبر : 30067

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود:

18 تغییرکاربری غیرمجاز شناسایی و طرح دعوی شد/ پیش‌بینی تولید 60 هزار تن نارنگی

18 تغییرکاربری غیرمجاز شناسایی و طرح دعوی شد/ پیش‌بینی تولید 60 هزار تن نارنگی
رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: در سال جاری 18 مورد تغییر کاربری غیرمجاز شناسایی و در مراجع قضایی طرح دعوی شد و همچنین دو مورد حکم قلع و قم داشتیم که اجرا شد.

به گزارش میانخبر، سیداسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره وضعیت تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی میاندورود، اظهار کرد: در سال جاری 18 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در مراجع قضایی طرح دعوی شد و همچنین دو مورد حکم قلع و قم داشتیم که اجرا شد.

وی بیان کرد: 22 تقاضای تغییر کاربری وجود داشت که برای 10 مورد تغییر کاربری مجوز صادر شد که چهار مورد در راستای کارهای کشاورزی بودند.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود، خاطرنشان کرد: تمام اراضی که خارج از محدوده قانونی شهر یا روستا قرار دارند مشمول حفظ کاربری هستند و هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز است.

علوی همچنین درباره علل کاهش محصول در ارقام پرمحصول برنج در سال جاری، گفت: علل متعددی باعث کاهش تولید می‌شود که یکی از مهمترین دلایل آن افزایش ورس بوده است.

وی درباره مبارزه با مگس مدیترانه‌ای، بیان کرد: میاندورود دو هزار 400 هکتار باغ نارنگی دارد که برداشت رقم پیش‌رس آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود 60 هزار تن نارنگی در سال جاری داشته باشیم و مگس مدیترانه‌ای در حال حاضر برای ازدیاد نسل به سمت نارنگی‌های پیش‌رس می‌رود.

علوی تصریح کرد: با توجه به اقداماتی که برای مبارزه با مگس مدیترانه‌ای انجام شد مانند آموزش همگانی، اطلاع رسانی و توزیع سموم و پروتئین‌ها و طعمه پاشی‌هایی که در باغات مرکبات انجام شد این خسارت تا به امروز به مرکبات ما وارد نشد.

وی تاکید کرد: وقتی شرایط آب و هوایی به سمت بارندگی و سرما می‌رود فعالیت آن کمتر می‌شود به همین دلیل به باغات تامسون کمتر خسارت وارد می کند اما از کشاورزان تقاضا داریم طعمه پاشی‌هایی که جهادکشاورزی توصیه کرده را عمل کنند.