تاریخ انتشار : 14/06/1398 - 12:01

کد خبر : 30095

شروع وحدت ملت‌های اسلامی، سقوط دومینووار قوای استکبار جهانی است

دانشجوی عراقی گفت: کابوس دشمن این است که کشورهایی که مجهز به سلاح عقیدتی هستند، آن‌ها را نادیده بگیرند، چرا که شروع وحدت ملت‌های اسلامی، سقوط دومینووار قوای استکبار جهانی است.

به گزارش میانخبر، محمد العبیدی در گفت‌وگو در خصوص محور وحدت ملت ایران و عراق، مشکلات و موانع آن گفت: دو ملت ایران و عراق از مرز همسایه بودن خیلی فراتر هستند، انگار گذشته، حال و آینده این دو مملکت به‌هم گره خورد است.

این دانشجوی عراقی ادامه داد: عقیده دینی، مذهبی و فرهنگ‌های مشابه، اقوام و طوایفی که در مناطق هر دو کشور زندگی می‌کنند یا حتی خطرهایی که هر دو ملت را تهدید می‌کند، چیزهایی هستند که بوده‌اند و همچنان وجود دارند، اما مهم‌ترین محور، موضوع برادری دینی بوده و زیارتگاه‌های دینی دو کشور بر این قضیه شاهد است، زیارت اربعین از بهترین زیارت‌هایی است که این وحدت را بین مردم دو کشور نمایان و متبلور می‌کند.

وی با اشاره به اینکه عراقی‌ها ایرانی‌ها را دوست دارند، افزود: متأسفانه خیلی از مردم دو کشور بعضی اوقات زیر فشار تبلیغات گسترده رسانه‌ای جهان شک و شبهه برایشان پیش می‌آید.

العبیدی ضمن بیان اینکه ملت عراق می‌داند که دوست و برادری مانند ملت ایران ندارند، بیان کرد: این رسانه‌ها با بازی با کلمات، تاریخ برادری دو ملت را زیر سؤال می‌برند و هر وقت به بن‌بست می‌رسند، یک سری اتفاقات کوچک که ممکن است در هر کشوری بیفتد را با ذره‌بین برای دو ملت بزرگ و بزرگ‌تر می‌کنند، دوستی ایران در قضیه جنگ با داعش کاملا نمایان بود.

این دانشجوی عراقی با اشاره به عاملان برهم زدن وحدت بین دو کشور اظهار کرد: کشورهای بزرگ می‌خواهند کشورها را تکه تکه و کوچک‌تر کنند و مرزهای جدیدی با خط‌کش دور خود بکشند، آن‌ها برای اینکه بتوانند از دیگران به راحتی سوءاستفاده کنند به بهانه ملی‌گرایی با چاشنی دشمنی با همسایگان و خدمت‌گذاری استکبار وارد می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: کابوس دشمن این است که کشورهایی که مجهز به سلاح عقیدتی هستند، آن‌ها را نادیده بگیرند، چرا که شروع وحدت ملت‌های اسلامی، سقوط دومینووار قوای استکبار جهانی است.

العبیدی با اشاره به اینکه فعالیت رسانه‌ای ما در زمینه وحدت در مقابل رسانه‌های استکبار بسیار ناچیز است، اضافه کرد: امروز زمان جنگ نرم و جنگ رسانه است، به‌عنوان مثال سریال یوسف پیامبر و مختار ثقفی آن چنان بر افکار مردم عراق تأثیر گذاشت که فکر می‌کردم سالانه چنین کارهایی روانه تلویزیون‌هایمان می‌شود، اما اکنون نزدیک به 10 سال است که دیگر خبری از این نوع آثار هنری نیست.

این دانشجوی عراقی عنوان کرد: شاید باور نکنید اما فیلم محمد رسول الله(ص) فقط در یک تئاتر در مرکز بغداد اکران شد و اکنون که بیش از پنج سال از اکران این فیلم در ایران می‌گذرد، ملت عراق به‌دنبال یک نسخه با ترجمه صحیح در اینترنت می‌گردند اما خبری نیست! فقط یک نسخه با زیرنویس کاملا جعلی وجود دارد، همچنین کارهای دیگری مانند «به وقت شام» که با وجود اصرار مدیریت رسانه‌ای حشد الشعبی، هیچ وقت در سینماهای با کیفیت عراق که روزانه ده‌ها کار آمریکایی روانه‌شان می‌شوند، دیده نشد.

کسی قادر نیست حس محبت و برادری بین مردم ایران و عراق را از بین ببرد

در ادامه یک دانشجوی عراقی دیگر در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه محبت و عشق به اهل بیت عامل اصلی وحدت دو کشور ایران و عراق است، گفت: آن‌هایی که تفرقه‌افکنی می‌کنند قطعا از این ماجرا سود می‌برند و هدف آن‌ها تفرقه انداختن بین این دو کشور است، اما آن‌ها غافل از این هستند که مردم ایران و عراق حس محبت و برادری نسبت به یکدیگر دارند و کسی قادر نیست که این محبت را از بین ببرد.

مصطفی عباس با اشاره به چرایی دامن زدن به برخی اختلافات متذکر شد: وحدت ملت ایران و عراق مانند خاری در چشم دشمنان است و آن‌ها را به‌شدت آزار می‌دهد، به‌همین خاطر به‌دنبال برهم زدن این اتحاد و برادری هستند و از هر راهی برای رسیدن به هدفشان استفاده می‌کنند، یکی از بهترین راه‌ها دامن زدن به اختلافات و اتفاقاتی است که بین دو کشور رخ می‌دهد و در نتیجه این دامن زدن به اختلافات، عده‌ای خواسته یا ناخواسته قربانی می‌شوند.

وی در خصوص عوامل افزایش وحدت دو ملت یادآور شد: یکی از عواملی که به‌خوبی می‌تواند در افزایش برادری بین دو کشور مؤثر باشد، تقویت وحدت‌های موجود است، یکی از وحدت‌های عقیدتی و دینی مشترک دو کشور اربعین حسینی است، که هر ساله باشکوه و در عین صمیمیت برگزار می‌شود، که سبب ناخوشایندی دشمنان می‌شود، واضح است که اسرائیل آمریکا و آل سعود نه تنها دشمنان وحدت ایران و عراق بلکه از دشمنان سرسخت وحدت اسلامی هستند و برای نابودی این وحدت حاضر به هر کاری هستند.


منبع : بلاغ