تاریخ انتشار : 29/06/1399 - 10:22

کد خبر : 31314

بارگذاری تیک تاک و وی چت در آمریکا ممنوع می شود

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد از فردا بیستم سپتامبر بارگذاری دو نرم افزار چینی وی چت و تیک تاک در ایالات متحده ممنوع خواهد بود.

میانخبر: به نقل از زد دی نت، وزارت بازرگانی آمریکا در حال صدور دو دستورالعمل اجرائی است که بر اساس آنها امکان بارگذاری دو نرم افزار مذکور در آمریکا دیگر وجود نخواهد داشت.

مبنای این دستورالعمل ها دو فرمان اجرایی دیگر است که در اوائل آگوست توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به امضا رسیده است. ترامپ در این دستورالعمل ها این دو اپلیکیشن چینی را تهدید امنیت ملی برای آمریکا توصیف کرده بود.

بر همین اساس شرکت بایت دنس که مالک تیک تاک است ۴۵ روز فرصت دریافت کرده بود تا این اپلیکیشن را به یک شرکت آمریکایی بفروشد. قرار است از فردا دو اپلیکیشن وی چت و تیک تاک از فروشگاه های آنلاین اپل و گوگل حذف شوند. البته افرادی که از قبل برنامه های یادشده را نصب کرده اند فعلا می توانند از آنها استفاده کنند، اما به روزرسانی این دو برنامه هم دیگر ممکن نخواهد بود.

علاوه بر این هرگونه نقل و انتقال پول از طریق وی چت در آمریکا ناممکن می شود که این امر به هزاران چینی ساکن امریکا خسارت وارد خواهد کرد. چین هنوز نسبت به این خبر واکنشی از خود نشان نداده است.