تاریخ انتشار : 18/02/1401 - 17:31

کد خبر : 32661

عضو مجلس خبرگان رهبری:

روزنامه‌ایی با نام جمهوری اسلامی و با پول بیت المال در حال تخریب دولت برای خوشحال کردن استکبار جهانی است

روزنامه‌ایی با نام جمهوری اسلامی و با پول بیت المال در حال تخریب دولت برای خوشحال کردن استکبار جهانی است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: براي روي کار نيامدن دولت انقلابي، بسيجي و حزب اللهي امروز استکبار و عوامل آن تمام توان خود را گذاشتند براي ضربه زدن و متاسفانه روزنامه‌هايي که از بيت المال استفاده مي‌کنند و حتي روزنامه‌ايي که نام جمهوري اسلامي را يدک مي‌کشد باب تبع استکبار بر عليه رئيس جمهور و دولت مطلب مي‌نويسد.

به گزارش ميانخبر، آيت الله علي معلمي در مراسم سالگرد شهداي مدافع حرم خانطومان در مصلي شهرستان مياندورود با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهري و هفته معلم، درباره چرايي ترور و شهادت اين استاد، اظهار کرد: شهيد مطهري چون عقيده ساز و انديشه ساز بود استکبار به سراغش آمد.

وي بيان کرد: استاد مطهري احساس مي‌کرد براي آگاهي دادن و انديشه دادن به نسل جوان آنچه نياز است حضور در دانشگاه است به همين دليل حوزه را رها کرد و به دانشگاه رفت و شخصيت خود را براي اداي وظيفه و تکليف پايين مي‌آورد.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه عقيده ما براساس آموزه‌هاي قرآن است، خاطرنشان کرد: استکبار جهاني به داعش انگيزه و عقيده داد و اين انگيزه چون براساس قرآن و دين نبود برعليه جامعه اسلامي به کار گرفته شد و هيچ‌گاه برعليه صهيونيست و دفاع از مردم مسلمان فلسطين شکل نگرفت.

معلمي تصريح کرد: با پيروزي انقلاب اسلامي منافع مادي و معنوي استکبار جهاني در منطقه به خطر افتاد و دچار مشکل شد به همين دليل انديشه سازان اين انقلاب را يکي پس از ديگري هدف قرار دادند به تصور اينکه ياران نزديک به امام را از بين ببرند مردم عقب نشيني مي‌کنند.

وي افزود: در 17 شهريور سال 57 نيز رژيم شاه براي اينکه مردم را بترساند و ديگر به ميدان نيايند ميدان ژاله را پر خون کرد اما فرداي آن روز حضور پرشور مردم را شاهد بوديم؛ اگر انگيزه عاشورايي نبود نمي‌توانستند ادامه دهند، شهر سورک و شهرستان مياندورود از جمله مناطق فعال حاضر در صحنه انقلاب و جنگ بود و شاهد دلاوري‌ها و رشادت‌هاي آنها بوديم.

امام جمعه قائم شهر با اشاره به گسترش فضاي مجازي در کشور، گفت: فضايي که امروز در فضاي مجازي و روزنامه‌ها وجود دارد قبلا از انقلاب اصلا وجود نداشت که اينگونه راحت خلاف واقع بگويند و بنويسند و راحت مسئولان دلسوز و خدمتگزار را تضعيف کنند، براي روي کار نيامدن دولت انقلابي، بسيجي و حزب اللهي امروز استکبار و عوامل آن تمام توان خود را گذاشتند براي ضربه زدن و متاسفانه روزنامه‌هايي که از بيت المال استفاده مي‌کنند و حتي روزنامه‌ايي که نام جمهوري اسلامي را يدک مي‌کشد باب تبع استکبار بر عليه رئيس جمهور و دولت مطلب مي‌نويسد، در چنين شرايطي به سر مي‌بريم.

معلمي تاکيد کرد: قبل از انقلاب کسي جرات نداشت حتي عليه يک مسئول جزء در يک بخش حرف بزند امروز فضايي که به واسطه انقلاب به‌وجود آمد بجاي کمک و حل مسائل، در حال تخريب، تضعيف و کارشکني کردن براي خوشحال کردن استکبار جهاني هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبري در پايان خاطرنشان کرد: جامعه اگر هوشيار و بيدار و پاي کار باشد و روحيه و انديشه بسيجي در جامعه حاکم شود با همه نقشه‌هاي استکبار جهاني همه اين مشکلات قابل حل و جبران است.