• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31564 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 01 آبان 1399 - ساعت: 22:09

چاپ
تامین سلامت جسمی و روحی مردم حرکتی به‌سوی توسعه پایدار

فرماندار شهرستان میاندورود مطرح کرد

تامین سلامت جسمی و روحی مردم حرکتی به‌سوی توسعه پایدار


فرماندار شهرستان میاندورود با بیان اینکه یکی از ارکان اصلی توسعه پایدار، سلامت جامعه است و خط قرمز ما سلامت مردم است، گفت:  اگر بتوانیم سلامت جسمی و روحی را در جامعه تأمین کنیم بی‌شک بستری مناسب برای حرکت به‌سوی توسعه پایدار فراهم خواهد شد.

به گزارش میانخبر، حسین منفردی در دیدار رئیس بیمه سلامت میاندورود با بیان اینکه طرح نسخ الکترونیکی در سازمان بیمه سلامت موجب توسعه پایدار است، بیان کرد: یکی از رویکردها و شعارهای دنیای امروز بحث توسعه پایدار است و ما نیز موظفیم بر اساس اهمیت این موضوع در راستای حفظ سلامت جامعه و حفاظت از محیط ‌زیست تمام تلاش خود را به کار بندیم.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت اقدامات بسیار خوبی را در سطح شهرستان به انجام رسانده است که از آن جمله می‌توان به اجرای طرح نسخه‌نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی اشاره کرد، افزود: یکی از شاخصه‌های مهم در توسعه پایدار مدیریت زمان است که با اجرای پروژه‌های الکترونیک سازمان بیمه سلامت به ‌درستی به این موضوع پرداخته‌شده است.

فرماندار شهرستان میاندورود با اشاره به این مطلب که با الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت شاهد مدیریت زمان در بخش‌های درمانی و خدماتی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: در گذشته بیمه‌شدگان برای دریافت خدمات از مراکز ارائه‌دهنده خدمت پروسه زمانی قابل‌توجهی را می‌گذراندند ولی امروز با اجرایی شدن طرح‌های الکترونیک این زمان به حداقل رسیده است.

منفردی از دیگر مزایای الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت حذف دفترچه‌های کاغذی است، با این اقدام شایسته ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های تهیه این دفترچه‌ها کمک شایانی به محیط‌زیست خواهد شد.

وی اظهار کرد: جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از دفترچه‌های درمانی از دیگر مزایای اجرای طرح‌های الکترونیک در سازمان بیمه سلامت است.

فرماندار شهرستان میاندورود با بیان اینکه ما هم‌اینک در عصر اطلاعات و ارتباطات هستیم، گفت: کشورهای توسعه‌یافته فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه IT انجام داده‌اند زیرا در دنیای امروز سرعت عمل در ارائه خدمات یکی از عوامل توسعه‌یافتگی به شمار می‌آید، ازاین‌رو به جرأت می‌توان گفت الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت و سرعت عمل در ارائه خدمات می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت در حوزه بهداشت و درمان باشد. 

وی تصریح کرد: مدیریت بر توزیع و مصرف دارو با اجرای طرح‌های الکترونیکی بیمه سلامت محقق می‌شود و با مدیریت بر این بخش می‌توان هزینه‌های سربار در این حوزه را کاهش داد.

منفردی همچنین بیان کرد: در سال گذشته 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت در شهرستان میاندورود که بیش از 32 هزار بیمه‌شده را تحت پوشش دارد هزینه شده است.

وی با اشاره به عملکرد مناسب بیمه سلامت شهرستان در ارائه خدمات مورد نیاز به بیمه شدگان و مردم شریف شهرستان اعلام کرد: بیش از یکسال در شهرستان میاندورود در حال خدمت هستم که تا کنون هیچ گونه شکایتی از این اداره نداشته ام که این امر نشانگر عملکرد مناسب و ارائه خدمات مورد نیاز به بیمه شدگان است.

فرماندار شهرستان میاندورود در پایان ضمن تبریک انتخاب اداره کل بیمه سلامت استان مازندران به‌عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی گفت: موفقیت‌های پی‌درپی این اداره کل در بخش‌های مختلف نشان از عزم مدیران این دستگاه خدمت رسان به جامعه هدف است.

در ابتدای این دیدار، سید فخرالدین هاشمی جویباری، سرپرست اداره بیمه سلامت میاندورود نیز گزارشی از روند اجرا و پیاده سازی طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی در سطح شهرستان همچنین مجموعه خدمات بیمه سلامت به مردم علی الخصوص در پیشگیری و درمان ویروس کرونا را تشریح نمود. وی همچنین خواستار مشارکت و همراهی تمامی مسئولین و موسسات درمانی در پیشبرد اهداف سازمان بیمه سلامت در جهت ارتقاء سطح سلامت مردم و ارائه خدمات نوین الکترونیکی شد.مطالب مرتبط با : تامین سلامت جسمی و روحی مردم حرکتی به‌سوی توسعه پایدار
دیدگاه شما در مورد : تامین سلامت جسمی و روحی مردم حرکتی به‌سوی توسعه پایدار

تامین سلامت جسمی و روحی مردم حرکتی به‌سوی توسعه پایدار تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ