• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 31577 - تاریخ انتشار : شنبه 24 آبان 1399 - ساعت: 22:25

چاپ
امپراطوری حدادی در سرزمین اژدهای زرد

حامد 35 ساله زیر و روی سبد حریف ندارد

امپراطوری حدادی در سرزمین اژدهای زرد


حامد حدادی این روزها به ستاره بی‌رقیب لیگ بسکتبال چین تبدیل شده و گویا زیر سبد هیچ بازیکنی جلودار او نیست.

به گزارش میانخبر، نه تنها در ایران بلکه در آسیا حامد حدادی به عنوان یک ستاره بی‌نظیر شناخته شده؛ بازیکنی که گویا به این زودی‌ها تمام شدنی نیست. سنتر 218 سانتی متری ایران در 35 سالگی بار دیگر به اوج رسیده و این روزها حسابی در ترکیب سیچوان در CBA می‌درخشد.


کافی است برای اینکه به ارزش‌های حدادی در لیگ باکیفیتی مثل چین پی ببریم، به آمار بردها و باخت تیم سیچوان قبل و بعد از اضافه شدن حامد به ترکیب این تیم دقت کنیم. این ستاره ایرانی به خاطر مشکلاتی که کرونا به وجود آورده، از دور پنجم به سیچوان اضافه شد. قبل از ورود او تیمش سه باخت و فقط یک برد را کسب کرده بود، اما ورود امپراطور بسکتبال آسیا همه چیز متفاوت شد.


در پایان راند یازدهم سوپرلیگ بسکتبال چین، سیچوان وضعیت بسیار بهتری پیدا کرده و به رده دهم صعود کرده است. این تیم بعد از اضافه شدن حدادی در حالی 3 باخت را متحمل شده که 4 برد هم به دست آورده است. در واقع با حضور سنتر ایرانی نتایج کاملا برای سیچوان متفاوت شده و این تیم در هفته‌های اخیر دائما در حال صعود در جدول 20 تیمی CBA بوده است.


اتفاق جالب‌تر اما درخشش بی‌نظیر حامد حدادی در هفته های اخیر است. این ستاره ایرانی که به نظر می‌رسد در اوج آمادگی قرار دارد، سه بار برای تیمش تریپل دبل کرده(وقتی آمار تعداد گل، پاس گل و ریباند بالاتر از 10 باشد).

او دیروز سومین تریپل دبل خود را مقابل شنزن ثبت کرد تا همراه جمال فرانکلین بازیکن سرشناس آمریکایی شانکسی، تنها بازیکنانی باشند که در این فصل CBA تریپل دبل کرده‌اند. البته حدادی 3 بار این آمار را ثبت کرده و با فاصله صدرنشین است.


وقتی بازی‌های سیچوان با حضور حدادی را بررسی می کنیم، کاملا نقش این بازیکن در نتیجه‌گیری تیمش مشخص است. حامد چه زیر سبد خودی و چه تیم حریف به کمتر بازیکنی اجازه خودنمایی می‌دهد و جالب اینکه با هوش بالای خود هم تیمی‌هایش را هم در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد.

این بازیکن 35 ساله و خستگی ناپذیر تیم ملی ایران که 4 بار سابقه کسب عنوان MVP قاره کهن را دارد و به نظر نمی‌رسد به این زودی در ایران جانشینی برای او پیدا شود، قبلا هم ارزش‌های خود را بارها در لیگ چین و دیگر کشورهای خارجی نشان داده؛ تا جایی که حامد هر فصل با مشتریان زیادی از CBA مواجه می‌شود و یکی از گرانقیمت‌ترین بازیکنان حال حاضر چین به حساب می‌آید.


هواداران سیچوان با آمادگی فوق العاده این روزهای حدادی امیدوارند خاطرات خوش تیمشان با این ستاره دوست داشتنی بار دیگر تکرار شود. قهرمانی سیچوان در سال 2016 با درخشش حامد حدادی هنوز از یاد آن‌ها نرفته و با روند رو به رشدی که سیچوان در پیش گرفته، بعید نیست این فصل هم آن ها یکی از مدعیان قهرمانی در CBA لقب بگیرند.

اگر خللی در برگزاری سوپرلیگ چین به وجود نیاید و حدادی همینطور قدرتمندانه و در سلامت کامل پیش برود، بدون شک تیم ملی ایران هم باید در سال برگزاری المپیک از این اتفاق خوشحال باشد. وقتی این سنتر 218 سانتی آماده باشد،‌ ایران توانایی قدرت نمایی برابر هر تیمی را در دنیا خواهد داشت.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : امپراطوری حدادی در سرزمین اژدهای زرد
دیدگاه شما در مورد : امپراطوری حدادی در سرزمین اژدهای زرد

امپراطوری حدادی در سرزمین اژدهای زرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ