• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31670 - تاریخ انتشار : شنبه 09 اسفند 1399 - ساعت: 08:48

چاپ

حسن روحانی و رفتار اعلی حضرتی!



اکبر ترکان، از نزدیک‌ترین افراد به حسن روحانی در زمان تبلیغات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ به شمار می‌رفت. از این جهت شاید بتوان بسیاری از ناگفته‌های دولت روحانی را از زبان او شنید.

به گزارش میانخبر، اکبر ترکان از مشاوران سابق حسن روحانی تأیید کرده که روحانی «کمی» رفتار‌های اعلیحضرتی دارد، اما در قضاوت پیرامون این موضوع «زیاده‌روی» شده است. سایت اصلاح طلب انتخاب که با او گفت‌وگو کرده، نوشته: «اکبر ترکان، از نزدیک‌ترین افراد به حسن روحانی در زمان تبلیغات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ به شمار می‌رفت. از این جهت شاید بتوان بسیاری از ناگفته‌های دولت روحانی را از زبان او شنید.»

خبرنگار انتخاب از ترکان می‌پرسد «حرف‌هایی در جامعه زده می‌شود، قبل‌تر بود و الان جدی‌تر گفته می‌شود، در مورد رفتار اعلیحضرت‌گونه آقای روحانی. مثلاً می‌گفتند ایشان به وزرای خودش وقت نمی‌دهد. همین برخورد که با آقای هاشمی عرض کردم که به قول معروف به ایشان دین داشت و در انتخابات ۹۲ به رأی و نظر آقای هاشمی مدیون بود. این اعلیحضرتی را تأیید می‌فرمایید که در رفتار آقای روحانی هست؟ و بعضاً می‌گویند، ببخشید این عبارت را به کار می‌برم تنبل‌گونه رفتار می‌کنند مثلاً ساعت ۱۰، ۱۱ سر کار می‌روند. از آن طرف کمتر کسی را می‌پذیرند و ساعت ۸، ۹ شب به منزل می‌روند. این رفتار اعلیحضرت‌گونه را می‌پذیرید؟»

و جوابی که ترکان می‌دهد، تأیید تقریبی سخنان خبرنگار است: «به نظرم در قضاوت زیاده‌روی شده. یه کمی‌اش هست ولی زیاده‌روی‌اش اضافی است. از نگاه من، سطح صحبت کردن و راه رفتن آقای روحانی کمی چنین استنتاج‌هایی برمی‌آید. این نیست که قصد دارد این کار را بکند، اصلاً رفتار، راه رفتن، حرف زدن و نشستنش در خصوصیات خلقی‌اش است.»

ترکان حتی تأکید می‌کند که روحانی به وزرایش وقت می‌دهد، ولی «کم» وقت می‌دهد و «کمتر با وزرایش حشر و نشر گعده‌ای دارد.»

ترکان در جایی دیگر از این گفتگو، پس از چند بار اصرار خبرنگار در مورد نفوذ و اعمال فشار حسین فریدون، برادر رئیس جمهور در دولت اول روحانی، سرانجام اذعان می‌کند: «آن موقع‌ها آقای فریدون نقش مهمی در کنار رئیس‌جمهور داشت. در واقع آقای رئیس‌جمهور در اوایل سه معاون اول داشت. یک معاون اولش جهانگیری بود. یک معاون اولش نهاوندیان بود و یک نفر هم حسین فریدون. با سه معاون اول می‌راند.» ترکان در مورد اعمال نفوذ حزب اعتدال و توسعه در انتصابات منطقه آزاد هم معتقد است: «در مورد این قضیه نظری دارم که برای برخی از دوستان قدری تلخ و آزاردهنده است. من فکر می‌کنم اگر کسی از تیر بالا رفت و پوستر چسباند، پاداشش این نیست که در پست دولتی بگذاریمش. انتخابات دادوستد نیست. که هرکس در انتخابات کمکی کرد باید در مقابلش قدردانی کنیم و پست تقدیمش کنیم. ما به عنوان تصمیم‌گیرنده برای انتصاب باید دنبال بهترین‌ها برویم.»

در سال‌های گذشته، موضوع عدم دیدار روحانی با وزرایش چندین بار مطرح شد. از جمله احمد توکلی، نماینده سابق تهران گفته بود که «مدتی پیش یکی از مشاورین آقای رئیس جمهور را به جهت طرحی که در حال اجرا بود، دیدم و توصیه کردم که برای رفع مشکلات و کاهش انتقادات، اشکالاتی را که در اجرای طرح وجود دارد، به رئیس جمهور منتقل کنید، اما در کمال تعجب پاسخی که شنیدم این بود: رئیس جمهور به ما وقت ملاقات نمی‌دهد. مدتی پیش هم یکی از وزرای مهم دولت می‌گفت که برای کارهایم در حاشیه جلسه هیئت دولت با رئیس‌جمهور مسائلم را مطرح می‌کنم، چون رئیس جمهور به ما وقت دیدار نمی‌دهد.»


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : حسن روحانی و رفتار اعلی حضرتی!
دیدگاه شما در مورد : حسن روحانی و رفتار اعلی حضرتی!

حسن روحانی و رفتار اعلی حضرتی! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ