• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31678 - تاریخ انتشار : شنبه 09 اسفند 1399 - ساعت: 09:35

چاپ

روزی یک تخم مرغ بخوریم خطرناک است؟


تخم مرغ یکی از محبوب‌ترین وعده‌های غذایی در سراسر جهان محسوب می‌شود، با این وجود، یک سوال رایج این است که آیا هر روز تخم مرغ خوردن خطرناک است یا خیر.

به گزارش میانخبر، اولین چیزی که ممکن است با شنیدن کلمه "تخم مرغ" به ذهن شما خطور کند کلسترول است؛ بنابراین، ممکن است برای برخی تعجب آور باشد که اصطلاح "چربی سوزی" نیز با تخم مرغ همراه است.

ابتدا بیایید سردرگمی کلسترول را از بین ببریم. هر تخم مرغ حاوی حدود ۱۸۵ میلی گرم کلسترول است، بسیاری از کارشناسان معتقدند که تمرکز باید بر کاهش میزان چربی‌های اشباع و ترانس مصرف شده و همچنین قند‌های اضافه شده باشد؛ بنابراین، چرا تخم مرغ‌ها همچنان با واکنش معکوس مواجه می‌شوند؟

بسیاری از مردم هنوز فکر می‌کنند که تخم مرغ می‌تواند سطح کلسترول آن‌ها را افزایش دهد، اما در واقع این درست نیست. کلسترول غذایی موجود در تخم مرغ در واقع باعث بهبود مشخصات کلسترول شما می‌شود. در حقیقت، چندین مطالعه نشان داده است که سطح HDL (نوع خوب کلسترول) پس از خوردن روزانه بین یک تا سه تخم مرغ در شرکت کنندگان بهبود می‌یابد و طبق مطالعات بخش سلامت هاروارد، هرچه سطح HDL شما بالاتر باشد، بهتر است.

HDL می‌تواند به حذف نوع بد کلسترول، به نام LDL، از دیواره رگ‌های شما، یعنی عروق خونی که اکسیژن غنی از قلب به بافت‌های بدن می‌رساند، کمک کند. اگر HDL کافی در بدن وجود داشته باشد، در واقع به LDL تجمع یافته در شریان‌ها (که می‌تواند منجر به نوعی بیماری قلبی معروف به تصلب شرایین شود) متصل می‌شود و از طریق جریان خون تا رسیدن به کبد منتقل می‌شود. سپسکلسترول مضر را با ریختن آن در روده از طریق صفرا از بین می‌برد، جایی که از طریق آن به خوبی دفع می‌شود.

جدا از افزایش سطح کلسترول HDL، تخم مرغ همچنین دارای یک ماده مغذی ضروری به نام کولین است که برای متابولیسم سالم ضروری است. در حقیقت، یک گروه از مطالعات نشان داد که بیماران چاقی که رژیم کم چربی را دنبال می‌کنند و برای صبحانه تخم مرغ غنی از کولین می‌خورند، در مقایسه با کسانی که صبحانه نان شیرینی می‌خورند بیشتر وزن کم کردند. برای زمینه، یک تخم مرغ حدود ۲۰-۲۵ ٪ از نیاز روزانه شما به کولین را ارائه می‌دهد. از همه مهمتر، کولین برای ساخت ماده‌ای ضروری است که برای از بین بردن آن کلسترول مضر از کبد و روده‌ها ضروری است.

با این وجود باید به این نکات توجه کنید که زیاده روی در مصرف تخم مرغ خطرناک است، شما می‌توانید تخم مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانید، البته مشروط بر آن که نسبت به تخم مرغ حساسیت یا آلرژی خاصی ندارید.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : روزی یک تخم مرغ بخوریم خطرناک است؟
دیدگاه شما در مورد : روزی یک تخم مرغ بخوریم خطرناک است؟

روزی یک تخم مرغ بخوریم خطرناک است؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ