• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31711 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 اسفند 1399 - ساعت: 08:40

چاپ

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران خبر داد

واریز حقوق معوقه 1.2 میلیاردی ناجیان غریق تا پایان هفته


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران از پرداخت حقوق معوقه 1.2 میلیارد تومانی ناجیان غریق مازندران تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش میانخبر، با وجود گذشت ماه‌ها از فصل تابستان، اما همچنان ناجیان غریق چشم انتظار واریز حقوق معوقه یک میلیارد و 200 هزار تومانی خود هستند.

بر اساس این گزارش، نزدیک به 900 ناجی غریق استان طی مدت 4 ماه به طور متناوب در سواحل استان بکار گیری شدند و طی این مدت، حقوق دو ماه آنان پرداخت شد و حقوق دو ماه دیگر آن‌ها، معوقه باقی ماند.

سرانجام پس از چند ماه انتظار، در آبان ماه امسال نزدیک به 1.5 میلیارد از طلب ناجیان به حساب آن‌ها واریز شد و همچنان در کمتر از سه هفته مانده به پایان سال، هنوز مطالبه ناجیان تسویه نشده است و ناجیان از این بابت، سخت گلایه‌مندند.

علی رجبی وندچالی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص آخرین اقدامات در خصوص پرداخت حقوق معوقه ناجیان غریق مازندران، اظهار کرد: گلایه ناجیان غریق بابت تاخیر در پرداخت دستمزدشان، به حق است.

وی افزود: تاخیر در پرداخت حقوق معوقه ناجیان به این دلیل است که کشور اعتباراتی برای سواحل دریا نمی‌گذارد، چرا که طرح دریا تنها در 5 استان کشور اجرا می‌شود و می‌بایست برای تخصیص اعتبار، بارها بارها به تهران مراجعه کنیم و این امر در هر مرحله، زمان زیادی را می‌برد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق بستگی به تخصیص اعتباری دارد که وزارت کشور به ما می‌دهد و به تازگی نیز پیگیری این موضوع از تهران انجام شده است که مورد موافقت قرار گرفته است.

رجبی وندچالی تاکید کرد: اکنون می‌توانم این قول را دهم که حقوق معوقه ناجیان غریق تا پایان این هفته به حساب آنان واریز می‌شود.

وی بیان کرد: با این اعتبار موافقت شده است و به استان تخصیص داده شده است و با طی روال اداری، تا پایان هفته به حساب ناجیان واریز خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، عنوان کرد: از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای اجرای طرح دریای سال 1400 از ابتدای خردادماه هستیم و رایزنی و تمهیدات لازم برای تخصیص اعتبار صورت گرفته است تا در پرداخت به موقع حقوق ناجیان با مشکلی مواجه نشویم.

رجبی وندچالی اعلام کرد: ما طی سال‌جاری نزدیک به 5 میلیارد تومان بابت حقوق ناجیان پرداخت کردیم و بر اساس برآوردها پیش‌بینی اعتبار لازم تنها در این بخش حدود 6 میلیارد تومان است.

به گفته وی، طی سال جاری، 950 غریق نجات برای اجرای نزدیک به 28 طرح دریا در سواحل استان استفاده شده است که توانستند جان نزدیک به 600 نفر را نجات دهند.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : واریز حقوق معوقه 1.2 میلیاردی ناجیان غریق تا پایان هفته
دیدگاه شما در مورد : واریز حقوق معوقه 1.2 میلیاردی ناجیان غریق تا پایان هفته

واریز حقوق معوقه 1.2 میلیاردی ناجیان غریق تا پایان هفته تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ