• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31717 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 اسفند 1399 - ساعت: 09:23

چاپ

آلمان در آستانه تمدید مجدد محدودیت‌ها/ نیمی از مبتلایان به کرونا به ویروس‌های جهش یافته آلوده می‌شوند


رسانه‌های آلمانی با استناد به پیش نویس یک قطعنامه از احتمال تمدید قرنطینه سراسری در این کشور تا اواخر ماه جاری میلادی خبر دادند و مرکل هم درصد آلودگی به ویروس‌های جهش یافته در کشورش را ۵۰ درصد اعلام کرد.

به گزارش میانخبر، به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان امروز (سه شنبه) در سخنانی میزان آلودگی به ویروس های جهش یافته در کشورش در بین مبتلایان به کرونا را حدود ۵۰ درصد ارزیابی کرده و خواستار برداشتن گام های محتاطانه در کاهش محدودیت ها شد.

مرکل همچنین گفت: البته ما به یک ترمز اضطراری در صورتی که آمار مبتلایان مجددا افزایش یابد نیاز داریم.

وی همچنین خواستار یک استراتژی تست گیری منظم چند ماهه و گسترده به منظور ایمن سازی در دوران کاهش محدودیت ها شده و اعلام کرد که این تست گیری های گسترده برای ماه های آوریل، می و ژوئن لازم است.

امشب هم قرار است مرکل با مقامات اقتصادی در این باره مشاوره کند که چه کارهایی را برای دوران کاهش محدودیت ها باید انجام دهند.

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم گزارش ها درباره تردیدهای روزافزون درباره واکسن آسترازنکا را اغراق آمیز رزیابی کرده است.

"اولاف شولتز"، معاون صدر اعظم آلمان هم اعلام کرد که از برلین انتظار یک استراتژی بهتر برای تست گیری های سریع را دارد.

یش از دو ماه بعد از شروع واکسیناسیون در آلمان تنها ۵ درصد شهروندان حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

شمار بیماران کرونایی بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان هم به آرامی افزایش می یابد. بر اساس اطلاعات مقامات مربوطه روز گذشته ۲۸۶۲ نفر در این بخش ها بستری بودند در حالی که روز قبل از آن شمار این بیماران ۲۸۳۴ مورد بوده است.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای ۳۹۴۳ مورد جدید دیگر ابتلا به کرونا در عرض ۲۴ ساعت و ۳۵۸ مرگ کرونایی دیگر در آلمان خبر داد.

صدر اعظم آلمان و نخست وزیران ایالات این کشور قرار است روز چهارشنبه درباره اقدامات بعدی در بحران کرونا با هم مشاوره کنند.

انجمن پزشکان آلمان هم درباره کاهش محدودیت های عجولانه و ناهماهنگ هشدار داده و خواستار گسترش تست گیری های کرونا شده اند. رئیس انجمن فدرال پزشکان آلمان این را اقدام نادرستی دانسته که به این دلیل که شهروندان از محدودیت های کرونایی خسته شده اند آن را کاهش دهیم

رسانه های آلمانی از احتمال توافق سران دولت و ایالات آلمان درباره تمدید قرنطینه تا ۲۸ ماه جاری میلادی تنها با برخی کاهش محدودیت ها خبر می دهند.

این خبر را هفته نامه اشپیگل و نشریه دی سایت با استناد به پیش نویس قطعنامه ای که برای نشست روز چهارشنبه ارائه می شود منتشر کرده اند.

بر این اساس قرنطینه در آلمان باید تا ۲۸ ماه مارس تمدید شود، اما برخی کاهش محدودیتهای خیلی ضعیف می تواند شکل گیرد.

تصمیمات قطعی در این باره فردا بعد از نشست سران دولتی و ایالتی آلمان اعلام خواهد شد.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان ۲۴۵۸۰۱۷ نفر به کرونا مبتلا شده و ۷۱۱۲۳ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.


منبع : مشرق

مطالب مرتبط با : آلمان در آستانه تمدید مجدد محدودیت‌ها/ نیمی از مبتلایان به کرونا به ویروس‌های جهش یافته آلوده می‌شوند
دیدگاه شما در مورد : آلمان در آستانه تمدید مجدد محدودیت‌ها/ نیمی از مبتلایان به کرونا به ویروس‌های جهش یافته آلوده می‌شوند

آلمان در آستانه تمدید مجدد محدودیت‌ها/ نیمی از مبتلایان به کرونا به ویروس‌های جهش یافته آلوده می‌شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ