• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31718 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 اسفند 1399 - ساعت: 09:32

چاپ

صاحبخانه کلید را به دست دزد داد!


مردی که کلید خانه‌اش را به دست یکی از دوستانش داده بود نمی‌دانست که وی از مجرمان حرفه‌ای سرقت از منازل است.

به گزارش میانخبر، ساعت‌۲۰ شامگاه هفتم بهمن‌ماه مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد. وقتی مأموران کلانتری‌۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در محل حاضر شدند، شاکی گفت: سارقان با دستبرد به خانه‌اش ۵/۲ میلیارد تومان پول و طلا سرقت کرده‌اند. او گفت: من ساعت پنج‌عصر از خانه، خارج شدم و سه‌ساعت بعد که برگشتم دیدم لوازم خانه به هم ریخته و پول و طلاهایمان هم سرقت شده است.

وقتی پرونده در پایگاه‌چهارم پلیس‌آگاهی تهران بررسی شد، مشخص شد که شب قبل از سرقت دوربین مداربسته ساختمان سرقت شده‌است. در تحقیقات بعدی که با بررسی یکی دیگر از دوربین‌های مداربسته انجام شد معلوم شد که سارق در حالی که ماسک به چهره داشته و کلاه و دستکش هم داشته دوربین مشرف به ساختمان را سرقت کرده است.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات مأموران پلیس اطمینان پیدا کردند که سرقت داخلی بوده‌است، بنابراین از شاکی دوباره تحقیق کردند. او گفت که کلید خانه فقط در اختیار خودش و خانواده‌اش است. وی گفت: فقط یکبار برای چند ساعت سوئیچ خودرو‌اش را که کلید خانه هم پیوست آن است، برای دودی کردن شیشه خودرو به یکی از دوستانش داده بود. از آنجا که احتمال می‌رفت دوست شاکی سارق تحت تعقیب باشد تحقیقات در این باره ادامه پیدا کرد و مشخص شد که مرتضی همان کسی است که در جریان سرقت دوربین نقش داشته‌است. بعد از آن بود که متهم در تهرانپارس بازداشت شد. مرتضی ابتدا گفت که در جریان سرقت نقش ندارد، اما در تحقیقات فنی مشخص شد که او از سارقان حرفه‌ای است که با همدستی یکی از دوستانش به خانه‌های زیادی دستبرد زده‌است. او گفت: وقتی شاکی به من اعتماد کرد و سوئیچ ماشینش را به دستم داد متوجه شدم که کلید خانه‌اش هم روی دسته کلید است، برای همین از روی آن یدک ساختم و در فرصت مناسب با همدستی دوستم کریم به خانه‌اش دستبرد زدیم. متهم گفت: اموال سرقت شده را در مخفیگاهم پنهان کرده‌ام. با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت اموال سرقت شده هم کشف شد. سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی، رئیس پایگاه‌چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهم و بازداشت همدست وی در جریان است.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : صاحبخانه کلید را به دست دزد داد!
دیدگاه شما در مورد : صاحبخانه کلید را به دست دزد داد!

صاحبخانه کلید را به دست دزد داد! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ