• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31743 - تاریخ انتشار : دوشنبه 23 فروردین 1400 - ساعت: 16:42

چاپ
رهاسازی آب سد شهید رجایی از ابتدای اردیبهشت

مدیر امور آب ساری و میاندورود خبر داد

رهاسازی آب سد شهید رجایی از ابتدای اردیبهشت


مدیر امور آب ساری و میاندورود از رهاسازی آب سد شهید رجایی از ابتدای اردیبهشت برای برنج کاران این دو شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، سیدسینا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به آغاز فصل کشت برنج در مازندران، اظهار کرد: یکی از منابع مهم تامین آب کشاورزان در شهرستان‌های ساری و میاندورود سد شهید رجایی است که در حال حاضر 150 میلیون مترمکعب آب ذخیره در پشت سد وجود دارد که امسال از ابتدای اردیبهشت رهاسازی خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر آب‌های میانی که در رودخانه‌ها در جریان است را برای کشاورزان منتقل و رهاسازی کردیم تا بتوانند زمین‌های خود را آب‌تخت کنند.

مدیر امور آب ساری و میاندورود، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات امور آب، کمک به کشاورزان برای ایجاد و مرمت سردهنه‌ها است که در سال جاری نیز این اقدام انجام خواهد شد که برای ساری 120 میلیون تومان اعتبار مصوبه داشتیم اما در بالادست میاندورود به‌دلیل اینکه کشاورزان به صورت سنتی از آب رودخانه برداشت می‌کنند و آب‌بها نمی‌پردازند اعتبار مصوبی برای آنها نداریم.

هاشمی تصریح کرد: در میاندورود با وجود نداشتن اعتبار در صورتی که کشاورزان درخواست کمک داشته باشند با اعزام ماشین آلات به آنها کمک خواهیم کرد اما بدون کمک کشاورزان امکان حل همه این موضوعات به تنهایی توسط امور آب ممکن نیست.

وی با بیان اینکه آب سد متعلق به همه کساورزان است، افزود: کشاورزان در مصرف آب همکاری لازم را داشته باشند تا این ذخیره آبی که متعلق به آنها است برای سال‌های آینده باقی بماند.

هاشمی از احداث بند انحرافی و دیوارسازی در بخش کلیجانرستاق خبر داد و گفت: بند انحرافی برای ایجاد و ترمیم سردهنه در منطقه ترم در حال انجام است و همچنین در همین منطقه دیوارسازی در حال اجرا است تا خط انتقال آب شرب شهرستان ساری تثبیت شود.مطالب مرتبط با : رهاسازی آب سد شهید رجایی از ابتدای اردیبهشت
دیدگاه شما در مورد : رهاسازی آب سد شهید رجایی از ابتدای اردیبهشت

رهاسازی آب سد شهید رجایی از ابتدای اردیبهشت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ