• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31747 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 فروردین 1400 - ساعت: 16:47

چاپ
ثبت نام 309 نفر به‌عنوان داوطلب شورای اسلامی روستاهای میاندورود

فرماندار میاندورود خبر داد

ثبت نام 309 نفر به‌عنوان داوطلب شورای اسلامی روستاهای میاندورود


فرماندار میاندورود از ثبت نام 27 نفر به‌عنوان داوطلب شوراهای اسلامی شهر و 309 نفر به‌عنوان داوطلب شورای اسلامی روستاهای میاندورود خبر داد.

به گزارش میانخبر، حسین منفردی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از ثبت نام 27 نفر به عنوان داوطلب نامزدی شوراهای اسلامی شهر و 309 نفر به‌عنوان داوطلب نامزدی شورای اسلامی روستاهای میاندورود خبر داد.

وی بیان کرد: طبق این گزارش تعداد ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه شهرستان میاندورود به حد نصاب رسیده است که به معنای برگزاری انتخابات در همه شهرها و روستاهای این شهرستان است.

فرماندار میاندورود با بیان اینکه برای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در مجموع تعداد 27 داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد 17 نفر برای شهر سورک و تعداد 10 نفر برای شهر طبقده داوطلب شدند، خاطرنشان کرد: در مجموع از 27 داوطلبی که در شهرهای سورک و طبقده ثبت نام کردند تعداد 6 نفر زن هستند که معادل 23.5 درصد کل داوطلبان است.

منفردی تصریح کرد: به صورت میانگین برای هر کرسی شورای اسلامی شهر در این شهرستان معادل 2.7 داوطلب ثبت نام کردند و در مجموع تاکنون 2 داوطلب از نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی شهر انصراف دادند.

وی افزود: برای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا نیز در مجموع تعداد 309 داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد در روستاهای بخش مرکزی میاندورود تعداد 175 داوطلب و در روستاهای بخش گهرباران تعداد 134 داوطلب ثبت نام کردند.

منفردی در ادامه گفت: در مجموع از 309 داوطلبی که در روستاهای این شهرستان ثبت نام کردند و برای کسب 147 کرسی شورایی رقایت خواهند کرد که تعداد 14 نفر زن هستند که معادل 5 درصد کل داوطلبان است و به صورت میانگین معادل 2.2 داوطلب برای هر کرسی شورای اسلامی روستاهای این شهرستان ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: در شهرستان میاندورود تعداد داوطلبان شوراهای اسلامی شهر نسبت به دوره قبل تغییری نداشته است اما تعداد ثبت نام داوطلبان در شوراهای اسلامی روستا نسبت به دوره قبل 6 درصد کاهش یافته است، که البته از میانگین آمار کل استان مازندران در حوزه شوراهای روستا که با کاهش 8 درصدی ثبت نام داوطلبان مواجه شده است آمار مطلوب تری بجای گذاشته است.

وی بیان کرد: در بخش مرکزی 22 روستا وجود دارد که هشت روستا دارای شورای پنج نفره و 14 روستا دارای شورای سه نفره هستند که 175 نفر در این بخش برای کسب 82 کرسی شورایی رقابت خواهند کرد.

فرماندار میاندورود در پایان، اظهار کرد: در بخش گهرباران نیز 21 روستا وجود دارد که تنها یک روستا دارای شورای پنج نفره و مابقی دارای شورای سه نفره خواهند بود که 134 نفر برای 65 کرسی شورایی رقابت خواهند کرد.

به گزارش میانخبر، گفتنی است ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و تیره‌های عشایری روز ۲۸ خرداد سال جاری همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.مطالب مرتبط با : ثبت نام 309 نفر به‌عنوان داوطلب شورای اسلامی روستاهای میاندورود
دیدگاه شما در مورد : ثبت نام 309 نفر به‌عنوان داوطلب شورای اسلامی روستاهای میاندورود

ثبت نام 309 نفر به‌عنوان داوطلب شورای اسلامی روستاهای میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ